آسفالت

مناسب‌ترین قیمت آسفالت

هلدینگ ارک گستر پیمانکار آسفالت و اجرای آسفالت در ابعاد بزرگ و کوچک. شعار ما این است: بهترین هارو برات میسازیم تا کنارت بمونیم.

بهترین قیمت فروش آسفالت 1400 و اجرای آسفالت در تهران و حومه، با کمترین هزینه و بیشترین کیفیت را با هلدینگ آرک گستر در اختیار داشته باشید.


شاید شما که در حال مطالعه این مطلب هستید، قصد اجرای آسفالت را داشته باشید و به دنبال پیدا کردن اطلاعاتی در زمینه شرکت هایی برای انجام کار آسفالت با کمترین هزینه، نحوه انجام کار،آسفالت هستید، باید به شما بگویم که شرکت آرک گستر ایمن ساز به عنوان یک هلدینگ با برند آرک گستر به منظور ارائه خدمات پیمانکاری و مشاوره فنی مهندسی و نظارت بر حسن اجرای طرح های عمرانی در خدمت شماست تا با اجرای بهترین قیمت آسفالت در تهران و حومه بتواند رضایت مشتریان را جلب کند. پس با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با نحوه کار نسبت به قیمت انجام آسفالت در 1400 آگاهی پیدا کنید.

 

خیلی از افراد با قدم زدن در معابر و جاده ها مدام از نحوه آسفالت آن مکان گله دارند و در بیشتر مواقع به خصوص در جاده ها، نامناسب بودن آسفالت سبب بروز تصادفات می شود. به همین دلیل شرکت آرک گستر ایمن ساز به عنوان یک هلدینگ با برند آرک گستر تصمیم گرفت رسالت خود را بر اساس استفاده از مواد با کیفیت و استفاده از نیروهای متخصص در زمینه اجرای آسفالت قرار دهند تا علاوه انجام خدمت خود برای مشتریان عزیز، بتواند سهم کوچکی در جلوگیری از خطرات احتمالی برای اثر آسفالت نامناسب داشته باشد. در واقع اگر اسفالت با دقت و به درستی انجام نشود، کیفیت مناسبی نخواهد داشت و بعد از مدتی ترک برداشته و قسمت هایی از آن جدا خواهد شد.

  بنر تماس با ما

آسفالت چیست؟

آسفالت مخلوطی از قیر و مواد دیگر مثل سنگ ریزه، شن، ماسه و... است که خاصیت نفوذ ناپذیری و چسبندگی بالایی دارد. آسفالت انواع مختلفی دارد و برای کاربرد های متنوعی از آن استفاده می شود. بیشترین کاربردی که آسفالت دارد همان روکش کردن خیابان ها و جاده ها است. اما تا همین چند سال پیش از آسفالت برای عایق کردن و آب بندی پشت بام ها استفاده می شد. تا اینکه به دلیل سنگین بودن جای خود را به ایزوگام داد. هلدینگ آرک گستر به عنوان مجری انواع پروژه های پیمانکاری راه و ساختمان، اجرای ایزوگام خدمات مهندسین مشاور بازسازی، خدماتی مانند خدمات عایق کاری ، ایزوگام، آسفالت کاری و آماده کردن سطح برای آسفالت را انجام می دهد.

 

آماده کردن سطح برای آسفالت

ابتدا باید تمامی پستی و بلندی ها باید مرمت شوند. ولی اگر قرار است که آسفالت بر روی بتن یا آسفالت های قدیمی اجرا شود، باید بخش های موج دار و فیتیله دار به درستی مرمت شوند. معابر مورد نظر را از هر نوع پستی بلندی، گرد و غبار، گل و لای و مواد خارجی پاکسازی کرد. جالب است بدانید که این کار با استفاده از هوای فشرده و یا جارو های مکانیکی انجام می شود. ما در مجموعه ی آرک گستر این اقدامات را قبل از اجرای اسفالت انجام می دهیم.

پوشش داخلی برای اجرای آسفالت

برای این که اجرای آسفالت به درستی صورت بگیرد می بایست یک لایه نفوذی بر بستر خال یا کف معبر در نظر گرفته شود. از این رو برای این بخش معمولا از یک لایه قیر محلول با ویسکوزیته کم در سطح بستر معابر شنی استفاده می شود که آن را در اصطلاح اندود نفوذی یا پریمکت می خوانند. در واقع از این لایه برای آماده سازی لایه نهایی به منظور پخش و تراکم دهی بهتر آسفالت در معابر مورد نظر استفاده خواهد شد.

قیر پخش شده در این بستر می تواند به تمام لایه های سطح مورد نظر نفوذ کرده و خلل و فرج آن را بپوشاند. این کار علاوه بر این که سطح خیابان را یکپارچه سازی می کند بلکه موجب تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به مصالح زیرین است.

پوشش دهی داخلی با قیر پیش از اجرای آسفالت 

شایان ذکر است که رسوخ قیر بر سطح معبر جاده های شنی بستگی به ویسکوزیته قیر مصرفی و درجه حرارت محیط دارد. در صورتی که اجرای پریمکت در هوای سرد صورت بگیرد، بهتر است از قیر RC-70 استفاده می شود، چنانچه هوا معتدل باشد نیز می توان از قیر MC-250 یا MC-70 بهره گیری کرد اما در صورتی که انجام این فرآیند در هوای گرم صورت بگیرد می شود از قیر SC-250 یا SC-270 استفاده کرد. ما معمولا در هوای بارانی یا مه آلود این کار را انجام نمی دهیم. و همچنین سطح مورد نظر را ابتدا کاملا خشک میکنیم و حداقل دما برای این کار باید 10 درجه بالای صفر باشد.

 

پوشش دوباره زیر آسفالت با قیر

پس از این که اندود نفوذی به درستی انجام شد می بایست با استفاده از مصالح مورد نظر یک لایه سطحی برای افزایش میزان چسبندگی آسفالت به لایه های زیرین اجرا شود که آن را اندود سطحی یا تک کت می نامند و متشکل از لایه ای نازک از امولسیون قیری است.

 

ریختن آسفالت بر روی سطح

بعد از این که تمامی مراحل عنوان شده نظیر پاکسازی معبر مورد نظر، اجرای اندود نفوذی و اجرای اندود سطحی به درستی انجام شد، می بایست مصالح آسفالتی به درستی پخش و آماده کوبیدن شود. معمولا برنامه زمان بندی اجرای عملیات باید به نحوی صورت بگیرد که پخش آسفالت در فصول مختلف سال انجام شود. 

 

 عملیات پخش و تراکم دهی آسفالت

با استفاده از لوازم و ماشین آلات خاصی انجام می شود که عبارتند از:

 

پخش آسفالت با دستگاه فینیشر

در واقع اصلی ترین وظیفه این دستگاه توزیع و پخش اندود مورد نظر به شکل یکنواخت در عرض، ضخامت و در صورت وجود شیب معبر است. شایان ذکر است که محفظه و پره های این دستگاه به نوعی عمل می کند که آسفالت را به صورت یکنواخت در بخش جلویی صفحه های اطوی فینیشر پخش می کند.

 

توزیع آسفالت با دستگاه گریدر

یکی دیگر از ماشین آلاتی که می تواند عملیات تسطیح، رگلاژ و بازسازی شیب معبر را بر عهده گرفته و انجام دهد، این دستگاه است. برای انجام این کار در ابتدا باید سطح مورد نظر میخ کوبی و ریسمان کشی شود که پس از آن گریدر می تواند بدون ایجاد مانور اضافی سطح آسفالت را بازسازی کند.

  توزیع آسفالت با دستگاه گریدر

 

 

تراکم دهی به اندود آسفالت

یکی از عملیات هایی که می بایست در اجرای آسفالت به آن توجه داشت کوبیدن و تراکم دهی به اندود آسفالت مورد نظر است. حال انجام این فرآیند در طی راه سازی با استفاده از غلتک های مختلفی نظیر غلتک فولادی سه چرخ، غلتک لرزشی، غلتک لاستیکی و غلتک 2 یا 3 چرخ انجام می شود. نوع و تعداد غلتک مورد نظر در هر مورد بر اساس میزان اندود پخش شده باید به تایید دستگاه نظارت برسد. به صورت کلی تعداد غلتک ها باید برای به دست آمدن تراکم مورد نظر کافی باشد. از این رو نباید در طی اجرای این فرایند کمتر از 2 غلطک برای راه سازی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

انواع آسفالت آرک گستر

به صورت کلی در هلدینگ آرک گستر انواع آسفالت را می توان در 3 دسته گرم، سرد و حفاظتی تقسیم بندی کرد. زیر سازی و اجرای آسفالت می بایست توسط اکیپ های مختلف دستی و ماشین آلات اتوماتیک اجرا شود. نوع لایه پوششی بر سطح معابر را می توان به سادگی با توجه به حجم ترافیکی که در آن معبر طی 24 ساعت شبانه روز انجام می گیرد و نوع خاک آن انتخاب کرد. اما گاها انتخاب روکش آسفالت تا حدی ممکن است پیچیده باشد که می بایست آن را با توجه به تحقیقات و پژوهش های سنگین صورت گرفته انتخاب نمود.

همان گونه که در ابتدا گفته شد اندود آسفالت بر اساس اختلاط و کاربری آن به چند دسته مختلف گرم، سرد و حفاظتی تقسیم بندی می شود که در این بخش به شرح هر کدام از آنها خواهیم پرداخت:

آرک گستر؛ ارائه دهنده آسفالت گرم 

یکی از انواع آسفالت نوع گرم آن است و به دسته ای از اندود ها گفته می شود که به صورت گرم با قیر مخلوط می شود و برای پخش و متراکم سازی آن نیز باید به شکل گرم مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از آسفالت ها یکی از پرکاربردترین و آشناترین انواع اندود مصرفی برای آسفالت سازی معابر و راه ها است. اصولا 90 درصد این اندود را مصالح سنگی تشکیل می دهد، از این رو می توان گفت که مصالح سنگی موجود در این اندود می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت آسفالت گرم مورد نظر داشته باشد.

  بنر تماس با ما

در واقع می توان گفت که این اندود از چند متریال مختلف نظیر مصالح سنگی با کیفیت بالا همچون شن و ماسه در ترکیب با انواع قیر تولید می شود. شایان ذکر است که آسفالت گرم بر اساس نوع قیر مصرفی در دمایی بین 105 تا 163 درجه سانتیگراد در کارخانه ها تولید می شوند و برای پوشش دهی سطح مورد نظر فرستاده می شوند. این اندود به شکل یک خمیر داغ روی ناحیه مورد نظر کشیده می شود و با استفاده از دستگاه های مخصوصی کوبیده و فشرده می شوند. هنگامی که این خمیر سرد شود به شکل جامد و بسیار مقاوم در خواهد آمد.

آرک گستر؛ ارائه دهنده آسفالت سرد

یکی از انواع آسفالت نوع آسفالت، آسفالت سرد است که به مخلوطی از قیر مخلوط و مصالح سنگی و یا امولسیون قیر گفته می‌شود که مواد اولیه آن در دمای محیط مخلوط شوند. در واقع آسفالت سرد از اختلاط سنگدانه‌ها با قیرآبه ها و قیرهای محلول در دمای محیط تهیه و در همین دما پمتراکم و پخش می‌شود. آسفالت سرد قابلیت حمل در مسافت های زیاد و یا انبار نمودن در کارگاه را دارد.

  آرک گستر؛ ارائه دهنده آسفالت سرد

آرک گستر؛ ارائه دهنده آسفالت حفاظتی

یکی دیگر از انوع آسفالت های ارائه دهنده توسط شرکت آرک گستر؛ آسفالت حفاظتی است. آسفالت حفاظتی برای بهیازی رویه های موجود بتنی، آسفالتی و همچنبن برای غیر قابل نفوذ کردن سطح راه استفاده می شود. یکی از دلایل تمایز و برتر نشان دادن آسفالت حفاظتی آرک گستر نسبت به آسفالت گرم آرک گستر سرعت و آسان کردن اجرای آسفالت است. همچنین برای استفاده از آسفالت حفاظتی برند آرک گستر نیاز به استفاده از ماشین آلات و تجهیزات آسفالتی کمتری نسبت بله آسفالت های گرم دارد.

 

عوامل موثر در انتخاب نوع آسفالت آرک گستر

برای انتخاب نوع آسفالت آرک گستر باید در مرحله اول به حجم ترافیک شهری منطقه مورد نظر توجه شود. همچنین نوع خاک و میزان سستی آن هم بسیار اهمیت دارد. معمولا قبل از انجام عملیات آسفالت، کارشناسان تحقیقات فراوانی روی آن منطقه انجام می دهند تا بهترین نوع آسفالت را انتخاب کنند.

آسفالت باید به گونه ای اجرا شود که هم کاملا صاف و یکنواخت باشد، و هم مقاومت خوبی داشته باشد. اگر عملیات آسفالت به خوبی انجام شود با گذشت سالیان سال هم به همان شکل اولیه باقی خواهد ماند. در هنگام آسفالت کردن جاده ها باید سه مورد مهم زیر به صورت کاملا اصولی انجام شوند:

  • شالوده:

در این مرحله باید زیرسازی جاده با مواد جامد انجام شود. زیرساز باید کاملا محکم باشد و به هیچ عنوان جابجا نشود. برای ساخت زیرساز معمولا از سنگ ریزه های زبر استفاده می شود.

  • روکش:

روکش خیابان باید کاملا متراکم بوده و ضخامت مناسبی داشته باشد. ممکن است گاهی آسفالت یک خیابان را ببینید که کاملا صاف و یکدست می باشد و گمان کنید که از کیفیت خوبی برخوردار است. اما خوب است بدانید که صاف بودن و یکنواختی نشانه ی مرغوب بودن آسفالت نیست و میزان ضخامت آن هم مهم است. اگر روکش از ضخامت کمی برخوردار باشد در مدت زمان کمی ترک خورده و متلاشی می شود. بهترین روش آسفالت کردن این است که ضخامت زیرسازی 50 میلی متر و ضخامت لایه های رویی 40 میلی متر باشد. 

  • زه کشی:

بارش شدید برف و باران و جاری شدن آب در خیابان ها ممکن است به آسفالت آسیب بزند. زمانی که خیابان از شیب مناسبی برخوردار باشد آب روی آن جمع نخواهد شد و احتمال صدمه دیدن آسفالت کمتر است. بهترین کار این است که ارتفاع شیب در هر 30 متر از خیابان 460 میلی متر باشد. زه کشی باید به گونه ای باشد که آب در لبه آسفالت جمع نشود.

 

عوامل موثر بر قیمت آسفالت آرک گستر

عملیات اجرای آسفالت معمولا توسط شرکت های پیمانکاری انجام می شود. قیمت آسفالت یکی از موارد مهمی است که هم برای شرکت های راه سازی و پیمانکاران، هم برای افراد معمولی که قصد آسفالت کردن بخشی از ساختمان یا محیط اطراف آن را دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.

برای بررسی قیمت آسفالت آرک گستر ابتدا باید به مکانی که قرار است عملیات آسفالت روی آن اجرا شود توجه کرد. زیرا یقینا آسفالت کردن یک مکان مثل باند فرودگاه یا یک بزرگراه با آسفالت کردن پشت بام یک ساختمان مسکونی بسیار متفاوت است. عامل مهمی مثل زیرسازی برای هر کدام از این مکان ها متفاوت است و از طرفی هم نقش مهمی در تعیین قیمت آسفالت دارد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه داشتید میتوانید با تلفن ثابت 02146131126 و تلفن همراه 09122367441 تماس بگیرید.

 

نوع تجهیزات

برای اجرای عملیات آسفالت در راه سازی از غلتک ها و تجهیزات مختلفی استفاده می شود که زیرسازی به خوبی انجام شود. اما این کارها برای آسفالت کردن پشت بام یا مثلا پارکینگ منازل لازم نیست. هر کدام از تجهیزاتی که به کار برده می شود باعث افزایش هزینه ها خواهد بود.

 

لایه سیمان

از طرفی دیگر برای مکان هایی مثل باند فرودگاه ها از یک لایه سیمان هم استفاده می شود که طول عمر آن را افزایش دهد. و همین مورد باعث می شود که هزینه های آسفالت کردن باند فرودگاه بیشتر شود.

 

میزان مساحت

مهم ترین عامل موثر بر قیمت آسفالت آرک گستر، میزان مساحتی است که قرار است آسفالت شود. بدیهی است که هر چه متراژ بیشتر باشد، میزان مواد مصرفی و تعداد نیروی کار و ماشین ها و تجهیزات هم بیشتر می شود. بنابراین هزینه های کلی به همان نسبت افزایش خواهد یافت. همچنین هر چقدر که ضخامت آسفالت بیشتر شود قیمت آن هم بیشتر می شود. معمولا برای خیابان هایی که قرار است ترافیک سنگینی را تحمل کنند، ضخامت آسفالت کار شده بیشتر خواهد بود.

  بنر تماس با ما

 

نوع قیر استفاده شده

عامل مهم دیگر در تعیین قیمت آسفالت آرک گستر، نوع قیری است که در تولید آن استفاده شده است. مرغوب ترین نوع قیر 60 الی 70 درصد نفوذ ناپذیر است و معمولا برای ساخت جاده ها به کار می رود. قیر دمیده میزان نفوذ ناپذیری کمتری دارد و قیمت آن هم کمتر است. استفاده از قیر دمیده برای روکش کردن کف پارکینگ و حیاط مقرون به صرفه تر می باشد.

برخی از پیمانکاران قیمت آسفالت را بر اساس تراشه آسفالت و برخی دیگر بر اساس وزن آسفالت و یا متراژ آن محاسبه می کنند. معمولا در کارهای سنگین مثل آسفالت کاری خیابان های طولانی یا ساخت پل ها، هزینه ی آسفالت با توجه به وزن آن بر اساس تن برآورد می شود. وزن آسفالت با توجه به مصالح سنگی به کار رفته در آن متفاوت است اما به طور کلی می توان گفت برای روکش کردن هر متر مربع از ناحیه مورد نظر، حدود دو هزار و دویست کیلوگرم آسفالت به کار می رود. 

اما گاهی پیش می آید که قیمت تراشه ی آسفالت را مبنای محاسبات قرار دهند. قیمت هر تراشه آسفالت در کارخانه های مختلف با هم متفاوت است. اگر مبنای محاسبه ی قیمت بر اساس متراژ باشد، برای متراژ های زیر دویست متر به صرفه نخواهد بود. این روش برای متراژ های بالا مناسب است؛ زیرا معمولا برای متراژ های بالای 500 متر مربع تخفیفاتی در نظر گرفته می شود و مقرون به صرفه تر است.

بالا