آشنایی با روش تعیین وزن مخصوص آسفالت در سایت آرک گستر. آرک گستر ارائه دهنده مناسبت ترین قیمت آسفالت در تهران و کرچ
وزن مخصوص آسفالت
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

وزن مخصوص آسفالت

سعید قوتی شنبه 12 تیر 1400 1 نظر

 

آسفالت چیست؟

آسفالت مخلوطی از قیر و مواد دیگر مثل سنگ ریزه، شن، ماسه و... است که خاصیت نفوذ ناپذیری و چسبندگی بالایی دارد. آسفالت انواع مختلفی دارد و برای کاربرد های متنوعی از آن استفاده می شود. 

بیشترین کاربردی که آسفالت دارد همان روکش کردن خیابان ها و جاده ها است. اما تا همین چند سال پیش از آسفالت برای عایق کردن و آب بندی پشت بام ها استفاده می شد. تا اینکه به دلیل سنگین بودن جای خود را به ایزوگام داد. 

 

تاریخچه آسفالت

صنعت راه سازی و آسفالت کردن جاده ها برای اولین بار توسط دو مهندس به نام های جان لودون مک آدام و توماس تلفورد ابداع شد. با گذشت زمان و افزایش ترافیک ها در سال 1900 صنعت راه سازی و آسفالت کاری با پیشرفت های زیادی همراه بود.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

در ایران هم قدمت آسفالت کردن جاده ها به سال 1310 بر می گردد. در آن زمان بسیاری از خیابان های تهران مثل ولیعصر و امام خمینی کنونی برای اولین بار آُسفالت شدند. 

 

 

 

  وزن مخصوص آسفالت

 

 

برای ساخت آسفالت از چه نوع قیری استفاده می شود؟

قیر یک جزء مهم از آسفالت است که با مصالح سنگی مختلف ترکیب می شود. قیر یکی از مشتقات نفت می باشد که انواع مختلفی دارد. انواع قیر که در ساخت آسفالت به کار می روند عبارتند از:

 

قیر طبیعی

این نوع قیر بدون دخالت انسانی به وجود می آید و دوام آن از انواع دیگر بیشتر است. این نوع قیر که به قیر دریاچه ای هم معروف است، بر اثر تبدیل نفت خام و تبخیر شدن مواد فرار آن به دست می آید و سالها طول می کشد تا ساخته شود. در کشور ایران قیر طبیعی در دریاچه قیر بهبهان وجود دارد. 

 

قیر دمیده

برای ساخت قیر دمیده باید مقداری هوای داغ به قیر خالص دمیده شود تا حتی در سرما هم خاصیت کشسانی داشته باشد. روش انجام این فرایند به این صورت است که هوای داغ با دمای 200 الی 300 درجه سانتی گراد از طریق لوله های بلند وارد مخزن قیر می شود. با انجام این عمل اتم های هیدروژن موجود در قیر با اکسیژن هوا ترکیب می شوند و به این ترتیب مولکول های آب تشکیل خواهد شد. با تشکیل آب قیر خالص به قیر دمیده یا همان قیر معدنی به وجود می آید. 

 

 

  وزن مخصوص آسفالت

 

 

مزایای قیر دمیده نسبت به قیر خالص عبارتند از:

قیر دمیده درجه نفوذ بسیار کمتری نسبت به قیر خالص دارد. یعنی مقاومت آن در برابر بارندگی بیشتر است. 

قیر دمیده نسبت به تغییرات دمایی حساسیت کمتری دارد. بنابراین در مناطقی که زاویه تابش آفتاب مستقیم باشد احتمال آسیب رسیدن به آسفالت کمتر است. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

قیر محلول

برای ساخت قیر محلول باید قیر خالص را در یک حلال قوی مثل بنزین، نفت، گازوئیل یا موارد مشابه حل کرد. اگر قیر محلول در معرض حرارت قرار بگیرد به صورت به حالت مایع در می آید. هر چقدر که حلال بیشتری استفاده شود، خاصیت روان بودن قیر هم بیشتر خواهد شد. 

 

البته قیر بعد از تبخیر شدن حلال مجددا به حالت جامد درآمده و سفت می شود. سرعت سفت شدن قیر به حلال بستگی دارد. مثلا اگر از بنزین استفاده شده باشد، به سرعت تبخیر شده و قیر سفت می شود. به همین دلیل به قیر حل شده در بنزین اصطلاحا زود گیر گفته می شود. در عوض قیر حل شده در نفت سفید به علت دیر تبخیر شدن نفت، بسیار دیرتر سفت شده و به آن قیر کندگیر می گویند. 

 

مهم ترین مزیت قیر محلول این است که در هنگام استفاده به وسایل خاصی برای گرم کردن استفاده ندارد. همچنین به راحتی در مواد معدنی متخلخل نفوذ می کند. 

اینکه برای ساخت آسفالت از چه نوع قیری استفاده می شود کاملا به کاربرد آسفالت بستگی دارد. 

 

 

  وزن مخصوص آسفالت

 

 

 

آسفالت چه انواعی دارد؟

آسفالت با توجه به نحوه ی مخلوط کردن مواد و کاربردی که دارد به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت سرد و آسفالت حفاظتی تقسیم می شود. 

 

آسفالت گرم چه ویژگی هایی دارد؟

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت گفته می شود که برای ساخت آن مواد را قبل از مخلوط کردن گرم می کنند. برای استفاده هم این آسفالت را در کارخانه گرم کرده و به همان صورت به محل مورد نظر حمل می شود. سپس به صورت یک خمیر داغ روی سطح مورد نظر کشیده شده و با ماشین های مخصوص و غلتک فشرده می شود. بعد از چند ساعت آسفالت سرد شده و کم کم سخت و جامد خواهد شد.

 

آسفالت گرم به طور گسترده ای برای ساختن خیابان ها و جاده ها و باند های فرودگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. مشهور ترین نوع آسفالت گرم، بتن آسفالتی می باشد که 90 درصد آن از مصالح سنگی تشکیل شده است. بتن آسفالتی بسیار مقاوم و با دوام است و معمولا برای آسفالت کردن خیابان هایی با ترافیک سنگین، یا جاده های مخصوص عبور اتوبوس ها و کامیون ها از آن استفاده می شود.

 

برای ساخت بتن آسفالتی از سنگ های مرغوب شکسته شده با دانه بندی های منظم استفاده می شود و در هر منطقه ای با هر نوع شرایط آب  و هوایی بدون هیچ محدودیتی به کار می رود. اما برای استفاده از سایر مدل های آسفالت گرم با دانه بندی های گسسته محدودیت هایی وجود دارد و کیفیت آن ها از بتن آسفالتی کمتر است. 

 

انواع دیگری از مخلوط های آسفالت گرم که در راه سازی به کار می روند شامل موارد زیر می باشند:

 

 

  وزن مخصوص آسفالت

 

 

 

قشر رویه ( توپکا):

این نوع آسفالت همان گونه که از نامش پیداست برای روکش کردن سطح آسفالت به کار می رود و بالایی ترین لایه از آسفالت می باشد. از آنجایی که این لایه در تماس مستقیم با عوامل فیزیکی قرار دارد، باید به گونه ای طراحی شود که بر اثر عبور و مرور خودروها و یا در هنگام ترافیک های شهری به آن آسیبی وارد نشود. از طرفی دیگر، در هر منطقه شرایط آب و هوایی خاصی حاکم است و قشر رویه باید در برابر هر نوع شرایط جوی مقاومت زیادی از خود نشان دهد. 

 

برای مثال برخی مناطق دارای روزهای بسیار گرم و شب های بسیار سردی هستند. قشر رویه نباید در مقابل این تغییرات واکنش نشان دهد و ترک بخورد. یا اینکه در برخی از مناطق بارندگی های فراوانی وجود دارد و اگر قشر رویه بی کیفیت باشد به سرعت آسیب خواهد دید. معمولا در ساخت این نوع آسفالت از مصالحی با دانه بندی ریز و در نتیجه قیر بیشتر استفاده می شود. اندازه ی سنگدانه های این قشر معمولا بین 6 تا 19 میلی متر است اما در برخی کاربرد های خاص به 20 میلی متر هم می رسد. 

قشر آستر (بیندر):

قشر آستر لایه دوم آسفالت است و دقیقا زیر قشر رویه قرار دارد. در این نوع آسفالت از سنگدانه هایی با اندازه 19 الی 37 میلی متر استفاده می شود. در بعضی از کاربرد ها مثل آسفالت کردن اسکله ها از آسفالت قشر آستر به عنوان قشر رویه استفاده می شود. 

 

اساس قیری:

اساس قیری با سنگدانه هایی به اندازه 50 میلی متر ساخته می شود و در نتیجه مقدار قیر آن کمتر است. از اساس قیری به عنوان زهکش برای تخلیه سریعتر آب های نفوذی حاصل از بارش برف و باران استفاده می شود. 

 

آسفالت سرد چه ویژگی هایی دارد؟

آسفالت سرد مخلوطی از قیر امولوسیون با مصالح سنگی است که در دمای محیط با هم ترکیب می شوند. تمام مواد آسفالت سرد را در آسیاب یا میکسر ریخته و بعد از ترکیب شدن، آن ها را به منطقه ای که قرار است آسفالت شود می فرستند. البته برعکس آسفالت گرم، امکان نگهداری و انبار کردن این نوع آسفالت وجود دارد. قیر امولوسیون نیازی به گرم کردن ندارد و به خوبی با مصالح سنگی دیگر ترکیب می شود.

 

برای نگهداری آسفالت سرد از نایلون های دو جداره استفاده می شود و می توان حدود 4 ماه آن ها را انبار کرد. آسفالت سرد معمولا برای لکه گیری استفاده می شود و حتی در مکان های مرطوب هم قابل استفاده است. این نوع آسفالت بسیار مستحکم است و در مقابل تغییرات آب و هوایی و شرایط جوی مختلف مقاومت زیادی دارد. 

 

مهم ترین مزیت آسفالت سرد این است که کاملا با محیط زیست سازگار است و فاقد خطرات زیست محیطی می باشد. زیرا این نوع آسفالت به هیچ عنوان گرم نمی شود و در نتیجه دود، انرژی های گرمایی و سایر مضرات آسفالت گرم را ندارد.

 

آسفالت سرد هزینه ساخت و همچنین حمل و نقل بسیار کمی دارد و برای روکش کردن خیابان ها و جاده های روستایی که از کارخانه ها فاصله زیادی دارند مناسب است. 

 

 

  وزن مخصوص آسفالت

 

 

 

 

آسفالت حفاظتی چه ویژگی هایی دارد؟

آسفالت حفاظتی از سنگدانه های بسیار ریزی تشکیل شده است و همان گونه که از نامش پیداست، برای حفاظت از محل مورد نظر استفاده می شود. این نوع آسفالت قیر زیادی به کار رفته است و ضخامت آن به دو و نیم سانتی متر می رسد. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

آسفالت حفاظتی از مقاومت کمی برخوردار است و در ساخت جاده ها استفاده نمی شود. بیشترین کاربرد این نوع آسفالت به عنوان روکش برای حفاظت از ایزوگام پشت بام ها است. انواع مختلف آسفالت حفاظتی شامل موارد زیر است:

تک لایه ای ((single surface treatment

چند لایه ای (multiple surface)

پیش اندود pre-mix coated macadam))

پریم کت (prime coat)

تک کت tack coat))

سیل کت seal coat))

رد میکس (road mix)

 

وزن مخصوص آسفالت چگونه محاسبه می شود؟

روش های زیادی برای تعیین وزن مخصوص آسفالت وجود دارد که یکی از آن ها روش مارشال می باشد. برای تعیین وزن مخصوص آسفالت به جک هیدرولیکی، دماسنج، حمام آب گرم، دستگاه مارشال و یک ترازوی دقیق نیاز است. 

 

روش انجام آزمایش به این صورت است که وزن نمونه های آسفالت را یک بار در هوا و یک بار در آب به دست می آوریم و مقادیر به دست آمده را یادداشت می کنیم. وزن مخصوص آسفالت از طریق فرمول زیر محاسبه می شود. 

Gmb=WaWa-Ww

Gmb وزن مخصوص

Wa وزن نمونه در هوا

Ww وزن نمونه در آب

 

چه عواملی بر قیمت آسفالت تاثیر گذار است؟

قیمت آسفالت به عوامل زیادی وابسته است که مهم ترین آن ها نوع آسفالت مصرفی می باشد. همانطور که تا اینجا متوجه شدید، آسفالت انواع زیادی دارد که برای ساخت هر کدام از مواد و مصالح مختلفی استفاده شده است. همچنین کاربرد و نحوه ی اجرای هر کدام از انواع آسفالت ها با هم متفاوت می باشد.

 

از طرفی دیگر شرکت ها و کارخانه های تولید کننده آسفالت با توجه به معیار های خاص قیمت های متفاوتی را برای محصول خود تعیین می کنند. در این بخش از مقاله عواملی که به طور کلی روی قیمت آسفالت تاثیر دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

 

برای محاسبه ی قیمت آسفالت، در مرحله اول باید بفهمید شرکت پیمانکاری که در نظر دارید هزینه ها را بر چه اساسی برآورد می کند. روش های زیادی برای محاسبه ی هزینه های آسفالت کاری وجود دارد. اما در تمام این روش ها هزینه های آسفالت کاری بر اساس یکی از معیار های قیمت تراشه آسفالت، قیمت هر تن آسفالت و قیمت هر متر آسفالت تعیین می شود. 

 

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به میزان گنجایش فضای مورد نظر است. یعنی شما باید بررسی کنید که آیا فضایی که قرار است آسفالت شود گنجایش کافی برای ورود ماشین سنگین و سایر ماشین آلات آسفالت کاری را دارد یا خیر.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید یا به لینک مناسب ترین قیمت آسفالت مراجعه کیند.

 

برای مثال اگر مکان مورد نظر، فضای کافی برای ورود و خروج ماشین سنگین را نداشته باشد، مواد و لوازم مورد نیاز باید توسط نیرو های کار حمل شوند. به این ترتیب هم وقت بیشتری هدر می رود و هم نیروی کار بیشتری نیاز است. از طرفی میزان سختی کار و زحمت نیروها هم بیشتر خواهد شد. بنابراین هزینه ی کلی عملیات آسفالت کاری افزایش خواهد یافت. 

 

مورد دیگر در برآورد هزینه ها مربوط به عملیات زیرسازی می باشد. اگر مکان مورد نظر برای اولین بار قرار است آسفالت شود به زیرسازی نیاز دارد. زیرسازی یکی از موارد مهمی است که در  عملیات راه سازی مورد توجه قرار می گیرد و معمولا هزینه های کلی را بسیار افزایش خواهد داد.

 

زیرسازی برای صاف کردن ناهمواری ها و استحکام بخشیدن به محل آسفالت به کار می رود و اگر به درستی اجرا نشود، نتیجه ی به دست آمده یک خیابان پر از پستی و بلندی و ناهموار است. همانطور که می دانید این پستی بلندی ها هم برای خودرو ها مضر است و هم امکان تصادف را افزایش می دهد. از طرفی یک جاده ی ناهموار به هیچ عنوان ظاهر زیبایی نخواهد داشت. 

 

برای اجرای زیرسازی تمام بوته ها، ریشه ی گیاهان و درختان، سنگ ها و به طور کلی ناهمواری های موجود در مسیر برداشته می شود. توجه داشته باشید که برای عملیات زیرسازی باید خاک آن منطقه مورد آزمایش قرار گرفته و میزان سستی و احتمال نشست آن بررسی شود. اگر خاک منطقه بسیار نرم و سست باشد معمولا از تکه های سنگ دانه درشت به عنوان زیرساز استفاده می شود. سپس یکبار غلتک از روی آن ناحیه رد می شود تا کاملا صاف و هموار شود. 

 

هر چقدر که سطح مورد نظر ناهموارتر باشد، وقت بیشتری از پیمانکاران و نیروهای کار می گیرد و عملیات بیشتری برای زیرسازی انجام خواهد شد. پس طبیعی است که قیمت کلی هم به همان نسبت افزایش پیدا کند. 

 

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در تعیین هزینه های آسفالت، توجه به متراژ و مساحت مکانی است که قرار است آسفالت شود. بدیهیست که هر چقدر مساحت مکان مورد نظر بیشتر باشد، مواد بیشتری مصرف شده و وقت بیشتری از نیروهای کار می گیرد. بنابراین هزینه ی انجام عملیات بیشتر خواهد شد. اگر متراژ مورد نظر کم بود بهتر است هزینه ها بر اساس هر متر آسفالت محاسبه شود. اما اگر قرار است یک جاده یا یک خیابان آسفالت شود و عملیات سنگین می باشد، بهتر است معیار محاسبات را بر اساس وزن آسفالت در نظر گرفت.

 

اگر اجرای آسفالت مربوط به عملیات ترمیمی می باشد، قیمت آن بر اساس میزان آسیب تعیین خواهد شد. خراب شدن آسفالت ممکن است به هر دلیلی مثل یخبندان، تغییرات آب و هوایی، بارندگی شدید، ترافیک های سنگین و... رخ دهد. پیشنهاد می شود از ابتدا با یک تیم پیمانکاری خوب قرارداد ببندید و از کیفیت محصولاتی که استفاده می کنند مطمئن شوید، تا در آینده مجبور که پرداخت هزینه های ترمیم آسفالت نشوید. 

 

برای ترمیم آسفالت از روش های مختلفی استفاده می شود که به نوع آسیب و شدت آن بستگی دارد. برای مثال یک ترک سطحی با مقداری دوغاب رفع می شود، اما اگر ترک های شدیدی وارد شده باشد باید کل عملیات آسفالت به غیر از زیرسازی مجددا اجرا شود. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

هر چقدر که عملیات ترمیم آسفالت سخت تر باشد و مواد بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه های وارد شده هم بیشتر خواهد بود. مطمئن باشید اگر مواد مورد نظر را از یک کارخانه معتبر با قیمت بالاتر خریداری کنید، بسیار به صرفه تر از این است که هزینه ی کمی بابت مواد نامرغوب پرداخته و در آینده مجبور به پرداخت هزینه های گزاف برای ترمیم باشید.

آرک گستر؛ آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در حوزه هایی مانند نصب ایزوگام با پایین ترین قیمت، اجرای آسفالت با پایین ترین قیمت، پیمانکاری راه و ساختمان است.

نظرات

نظر بگذارید

بالا