قیمت ایزوگام استخر در وب سایت رسمی آرک گستر با سال ها تجربه در فروش و اجرای ایزوگام
عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

نکات مهم در انتخاب ایزوگام استخر

سعید قوتی دوشنبه 28 تیر 1400 0 نظر

 

قیمت ایزوگام استخر و اجرای آن 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

ایزوگام نوعی عایق است که برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان و یا عایق کاری استخر ها و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت ایزوگام از قیر که یکی از مشتقات نفت می باشد، به همراه مواد دیگری مانند تیشو، پشم شیشه، پلی اتیلن، پلی استر، پودر تالک و... استفاده می شود.

عایق بندی استخر یک روش تقریبا راحت و بدون دردسر برای جلوگیری از نفوذ اب به لایه های زیرین و ایجاد خسارت می باشد. در این مقاله به بررسی ایزوگام استخر و مزایای آن خواهیم پرداخت.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام نوعی عایق است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است. از ایزوگام برای عایق کاری مکان هایی مثل پشت بام و دیوار های ساختمان ها، حمام و سرویس بهداشتی، استخر ها، کانال های اب و... استفاده می شود. ایزوگام به خوبی سطوح مورد نظر را پوشانده و از نفوذ آب به لایه های زیرین جلوگیری می کند.

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

 

در صورتی که از ایزوگام استفاده نشود آب به لایه های زیرین نفوذ کرده و خرابی و خسارت های زیادی به بار خواهد آمد.

ایزوگام استخر یکی از کاربرد های ایزوگام است که برای عایق کردن استخر ها به کار برده می شود. معمولا برای ایزوگام استخر از انواعی که فاقد فویل الومینیومی می باشند استفاده می شود. 

 

 

استفاده از ایزوگام چه مزایایی دارد؟

ایزوگام می تواند یک سطح عایق یک نواخت و بدون هیچ درز و شکافی ایجاد کند.

نصب ایزوگام راحت است و با کمترین وسایل و ابزار های ممکن انجام می شود.

در مقابل فشار آب و قرار گیری طولانی مدت در معرض رطوبت مقاوم است.

اگر به درستی نصب شود امکان پارگی و ترک خوردن در ان وجود ندارد. 

استفاده از ایزوگام نصب به روش های دیگر مقرون به صرفه می باشد. 

نسبت به سرما و گرما واکنش زیادی نشان نمی دهد. 

نسبت به روشی مثل قیر و گونی خطرات زیست محیطی کمتری دارد.

از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است. 

و...

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و استعلام  قیمت ایزوگام  یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

عایق کاری استخر با ایزوگام چگونه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین مراحل ساخت و بهره برداری از استخر عایق کاری آن می باشد. فرقی نمی کند استخر مورد نظر برای چه کاربردی ساخته شده است، در هر صورت برای استفاده از آن و جلوگیری از نفوذ آب باید حتما عایق کاری شود. 

 

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

 

اکثر استخر ها برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند و چون در زمین های کشاورزی ساخته شده اند، جنس آن ها از خاک نرم است. برای آب بندی این گونه استخر ها مراحل مختلفی انجام می گیرد که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. 

عایق کاری استخر ها با ایزوگام مخصوص استخر انجام می شود. ایزوگام استخر نوعی عایق با طول عمر مناسب و مقاومت بالا می باشد. از طرفی دیگر ایزوگام استخر به گونه ای طراحی شده که از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است و به خوبی تمام قسمت های استخر را پوشش می دهد. 

نصب ایزوگام برای استخر تقریبا کار راحتی می باشد و به خوبی روی سطح استخر می چسبد. به همین دلیل یک روش مفید و کاربردی برای عایق کاری استخر ها به شمار می رود. 

 

ایزوگام استخر از چه موادی تشکیل شده است؟

ایزوگام استخر لایه پلی اتیلن، پلی استر، مواد افزودنی ویژه و بافت الیافی تشکیل شده است و یک رو کش از جنس فویل آلومینیوم یا پودر معدنی دارد. 

 

قبل از ایزوگام استخر باید به چه نکاتی توجه شود؟

همانطور که گفتیم یکی از متداول ترین کاربرد های ایزوگام استفاده برای عایق بندی استخر است. برای انجام یک عایق بندی مناسب و بی عیب و نقص باید قبل از شروع به کار شرایط استخر را تجزیه و تحلیل کنید. یعنی به طور کامل از خصوصیات خاک استخر و مجاورت با آب های زیر زمینی اطلاع داشته باشید. 

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

 

 

برای این کار باید خاک منطقه ای که استخر در آن قرار دارد را از لحاظ ویژگی هایی مثل آب های سطحی، مواد شیمیایی موجود در خاک، فشار هیدرواستاتیک و... مورد بررسی قرار دهید. اگر ترکیبات شیمیایی خاصی در خاک وجود داشته باشد امکان خراب شدن ایزوگام وجود دارد. از طرفی دیگر قبل از ایزوگام یک لایه روکش سیمانی روی استخر کشیده می شود، و اگر موادی مثل سولفات، هیدروکسید کلسیم و یا مواد شیمیایی دیگر در خاک وجود داشته باشد با سیمان واکنش داده و باعث خوردگی سیمان خواهند شد.  

همچنین باید بررسی کنید که آیا استخر در مجاورت آب های زیر زمینی وجود دارد یا خیر. زیرا اگر آب های زیرزمینی در نزدیکی استخر وجود داشته باشند باید از جنس عایق مقاوم تری برای آب بندی استفاده شود. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و استعلام  قیمت ایزوگام  یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

علاوه بر موارد عنوان شده، قبل از شروع نصب ایزوگام باید به نکات زیر توجه کنید:

همانطور که گفتیم، برای ساخت استخر از یک پوشش سیمانی به عنوان زیرساز عایق استفاده می شود. برای ایزوگام کردن استخر باید حداقل چند هفته از سیمان شدن استخر گذشته باشد تا مطمعن شوید که هیچ گونه رطوبتی در لایه های استخر وجود ندارد. زیرا رطوبت میزان چسبندگی ایزوگام را کمتر می کند.

 

علاوه بر رطوبت، وجود هرگونه آلودگی و گرد و غبار روی سطح مورد نظر باعث کاهش کیفیت ایزوگام خواهد شد. بنابراین لازم است تمام قسمت های استخر را تمیز کرده و هیچ ردی از شن، خاک غبار و... روی پوشش سیمانی باقی نماند. معمولا این کار با استفاده از فشار هوای زیاد انجام می شود.

برای عایق کاری استخر حتما باید از ایزوگام مخصوص استخر که کیفیت و مقاومت بالایی دارد استفاده شود. ایزوگام های معمولی و با کیفیت کمتر به مرور دچار خوردگی و آسیب می شوند. 

 

ایزوگام مخصوص استخر در چه مکان های دیگری قابل استفاده می باشد؟

این نوع ایزوگام ویژه ی استفاده در مکان هایی می باشد که به صورت مداوم در معرض رطوبت می باشند. ایزوگام مخصوص استخر در مکان های دیگری مثل مخزن های آب، تونل ها، سرویس بهداشتی و حمام، پارکینگ، کانال های آبیاری، لوله های عبور آب و... استفاده می شوند. 

 

چند نوع ایزوگام استخر وجود دارد؟

انواع مختلفی از ایزوگام در بازار موجود است که هر کدام از نظر سطح کیفیت، کاربرد و موارد دیگری با هم تفاوت دارند. ایزوگامی که برای استخر انتخاب می کنید باید در برابر رطوبت مداوم مقاومت خوبی داشته باشد و دچار فرسودگی نشود. اگر در کنار کیفیت، به ظاهر استخر هم اهمیت می دهید می توانید از انواع ایزوگام های طرح دار استفاده کنید. 

ایزوگام ها با توجه به معیار های مختلفی تقسیم بندی می شوند. ما در این قسمت انواع ایزوگام از لحاظ شکل ظاهری را بررسی می کنیم:

ایزوگام ساده فویل دار: این نوع ایزوگام از مقاومت زیادی برخوردار است و سطح کیفی بالایی دارد. بر روی این ایزوگام یک لایه روکش از جنس فویل آلومینیومی به چشم می خورد. از این نوع ایزوگام معمولا در مکان هایی که در معرض تابش نور شدید افتاب باشند استفاده می شود. اما امکان استفاده از آن ها در استخر نیز وجود داشته و انتخاب آن کاملا دلخواه می باشد. 

ایزوگام ساده بدون روکش: این نوع ایزوگام فاقد روکش آلومینیومی می باشد و فقط با یک لایه پودر معدنی محافظت می شود. این نوع ایزوگام رایج ترین نوع برای عایق کاری و اب بندی استخر ها می باشد. از طرفی نسبت به انواع دیگر قیمت پایین تری داشته و از لحاظ اقتصادی هم بسیار مقرون به صرفه است.

ایزوگام طرح دار: ایزوگام های طرح دار دارای یک لایه روکش با طرح ها و رنگ های خاص و زیبا می باشند. این نوع ایزوگام ها کیفیت قابل قبولی داشته و زیبایی و جلوه خاصی به استخر می بخشند. البته این نوع ایزوگام نسبت به نوع ساده قیمت بالاتری دارد که به دلیل کاربرد زیبایی آن می باشد.

 

مراحل انجام ایزوگام استخر به چه صورت است؟

برای انجام عایق بندی استخر با استفاده از ایزوگام، ابتدا باید مساحت استخر را اندازه گرفته و به همان اندازه ایزوگام مورد نیاز را خریداری کنید. نکات لازم برای خرید ایزوگام در قسمت های بعدی به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد. 

نصاب برای نصب ایزوگام روی سطح مورد نظر، با استفاده از یک مشعل رول ایزوگام را گرم کرده و مرحله به مرحله آن را روی استخر می چسباند. حرارت باعث می شود موادی که در ایزوگام به کار رفته اند کمی ذوب شده و حالت چسبندگی پیدا کنند. نصاب باید بسیار ماهر باشد و ایزوگام را به خوبی صاف کند تا هیچ گونه چین و چروک و ترکی روی ان باقی نماند. برای این کار معمولا از ماله های مخصوص استفاده می کنند. 

برای مقاومت بیشتر و همچنین رعایت اصول بهداشتی، بعد از ایزوگام کردن استخر از کاشی یا سرامیک روی ایزوگام استفاده می شود. نصب کاشی بعد از ایزوگام هم باعث زیبایی استخر می شود و هم موارد بهداشتی به درستی رعایت خواهد شد. زیرا ایزوگام از مشتقات نفت است و ترکیب آن با آب استخر ممکن است ضرر داشته باشد. البته در ایزوگام های مخصوص استخر تا حدی نکات بهداشتی لحاظ شده است، اما به کار بردن کاشی های زیبا و جذاب هم خالی از لطف نخواهد بود.

برای این کار باید روی ایزوگام با یک لایه سیمان پوشانده شود و سپس کاشی ها نصب شوند. برای چسبندگی سیمان به ایزوگام معمولا از توری های فلزی استفاده می شود. 

اگر از ایزوگام های طرح دار استفاده کنید همان جلوه و زیبایی کاشی ها را به استخر می بخشند؛ اما با توجه به نکات عنوان شده استفاده از کاشی و سرامیک روی ایزوگام گزینه ی مناسب تری می باشد. لازم به ذکر است امکان رنگ کردن ایزوگام با استفاده از رنگ های ضد آب و مخصوص هم وجود دارد.

 

چه عواملی بر قیمت ایزوگام استخر تاثیر می گذارند؟

حتما تا اینجا متوجه شده اید که همه ی استخر ها با هر کاربردی که داشته باشند به عایق کاری و آب بندی نیاز دارند و نمی توان از این مرحله صرف نظر کرد. برای عایق بندی و آب بندی استخر باید حتما از یک ایزوگام خوب و با کیفیت استفاده شود که بعد از مدت کوتاهی ناچار به ترمیم و تعویض آن نباشید.

اگر برای خرید ایزوگام استخر سری به بازار بزنید، متوجه می شوید که قیمت ایزوگام ها با هم متفاوت است. قیمت ایزوگام با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شود که توجه به آن ها برای انتخاب یک محصول مناسب ضروری می باشد. برخی از عوامل موثر روی قیمت ایزوگام عبارتند از:

نوع ایزوگام:

همانطور که می دانید انواع مختلفی از ایزوگام وجود دارند که هر کدام با قیمت خاص خود در بازار عرضه می شوند. برای مثال ایزوگام های دو لایه قیمت بالاتری نسب به ایزوگام های دو لایه دارند. همچنین ایزوگام های طرح دار از ایزوگام های ساده گران تر بوده و اگر شما به جنبه زیبایی هم اهمیت بدهید ملزم به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

 

کیفیت مواد تشکیل دهنده ایزوگام:

برخی از شرکت های تولید کننده برای ساخت ایزوگام از مواد اولیه با کیفیت و مرغوبی استفاده می کنند. در مقابل برخی از شرکت ها ترجیح می دهند موادی با سطح کیفی پایین تر را در ساخت ایزوگام به کار ببرند. بدیهی است که هرچقدر کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد مقاومت و طول عمر ایزوگام بیشتر خواهد شد. 

معمولا ایزوگام های با کیفیت قیمت بیشتری هم دارند. اما بهتر است نمونه های شناخته شده و معروف را انتخاب کنید و فقط قیمت را معیار خود قرار ندهید. 

وزن و ضخامت ایزوگام:

بعضی از انواع ایزوگام ها دارای ضخامت و وزن بسیار کمی هستند. از ان جایی که در این نوع ایزوگام ها مواد اولیه کمتری استفاده شده قیمت پایین تری هم دارند. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان کیفیت را فدای قیمت نکنید. شاید در ظاهر هزینه کمتری صرف کرده باشید، اما اگر فرسودگی و خراب شدن ایزوگام و تعویض آن در مدت زمانی کوتاهی را در نظر بگیرید متوجه می شوید که اصلا هم مقرون به صرفه نخواهد بود.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و استعلام  قیمت ایزوگام  یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

تکنولوژی تولید ایزوگام:

برای ساخت ایزوگام از روش های مختلفی استفاده می شود. گاهی مشاهده می شود که تکنولوژی ساخت هم بر روی قیمت ایزوگام تاثیر گذار است. 

شرکت تولید کننده ایزوگام:

هر کارخانه ای روش های تولید خاص خود را دارد و با توجه به آن ها قیمت محصولاتش را مشخص می کند. ممکن است یک کارخانه محصولی با کیفیت مناسب و بر اساس تمام استاندارد ها تولید کرده باشد، اما چون تمام ضرفیت تولید را به کار برده قیمت پایین تری برای محصولش در نظر بگیرد. بنابراین همیشه هم قیمت کمتر به معنای بی کیفیتی ایزوگام نیست.

 مقدار خرید:

زمانی که شما مقدار زیادی ایزوگام را به صورت عمده تهیه کنید قیمت آن کمتر خواهد شد. 

نحوه خرید:

اگر شما مستقیما از نمایندگی های ایزوگام خرید کنید، نسبت به خرید از واسطه ها بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. 

 

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

 

ایزوگام استخر مرغوب و مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

در هنگام خرید ایزوگام استخر باید حتما با ویژگی های یک ایزوگام خوب و با کیفیت آشنا باشید تا خرید موفق تری را تجربه کنید. در این قسمت به معرفی ویژگی های یک ایزوگام خوب و با کیفیت خواهیم پرداخت.

اولین نکته ای که به شما در انتخاب بهتر کمک می کند، توجه به سایز و ضخامت ایزوگام است. یک ایزوگام استخر با کیفیت و استاندارد باید حدودا 4 میلی متر ضخامت داشته باشد. ایزوگام به صورت رول های 10 متری عرضه می شود که هر رول دارای وزنی معادل با 40 کیلوگرم می باشد. ایزوگام هایی که وزن و ضخامت آن ها از این اندازه های استاندارد پایین تر باشد کیفیت مطلوبی نخواهند داشت. 

اگر ایزوگام مورد نظر را خم کنید، نباید دچار ترک یا شکستگی شود؛ در غیر این صورت از کیفیت خوبی برخودار نیست. ایزوگام های بی کیفیت حتی اگر در یخچال هم قرار گرفته باشند دچار شکستگی نخواهند شد.

از دیگر ویژگی های یک ایزوگام با کیفیت خاصیت کششی آن می باشد. برای امتحان کردن این خاصیت، قسمتی از ایزوگام را با دو دست خود بگیرید و به طرفین بکشید تا میزان کشش آن را متوجه شوید. 

در هنگام خرید ایزوگام حتما میزان تحمل آن را در برابر تغییرات دما از فروشنده بپرسید. همچنین باید چک کنید که ایزوگام دارای بیمه نامه و ضمانت نامه باشد. توجه به شرکت تولید کننده و اعتبار آن در بین مصرف کنندگان یک مورد بسیار مهم به شمار می رود و نگرانی بابت کیفیت ایزوگام را کاهش خواهد داد. بهتر است برای تشخیص شرکت معتبر در این زمینه، از فروشنده یا کارشناسان مربوطه کمک بخواهید.

رعایت تمامی این موارد به شما در انتخاب یک محصول با کیفیت و با دوام کمک می کند. در صورت امکان بهتر است از طریق مراجعه به  نمایندگی های فروش، ایزوگام استخر مناسب را تهیه کنید. 

 

 

  عکس های مقاله نکات ایزوگام استخر

 

جمع بندی

یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها برای عایق کردن استخر، استفاده از ایزوگام می باشد. نصب ایزوگام نسبتا راحت بوده و دشواری های روش های دیگر مانند قیر و گونی را ندارد. 

برای خرید ایزوگام استخر با کیفیت باید مواردی مثل تعداد لایه ها، مواد تشکیل دهنده، وجود علامت های استاندارد و ضمانت و بیمه نامه، اعتبار شرکت سازنده، میزان رضایت مشتریان و... را مد نظر داشته باشید و صرفا قیمت ایزوگام را معیار خرید خود قرار ندهید. 

ایزوگام استخر به صورت ساده و طرح دار قابل انجام می باشد، و حتی امکان نصب کاشی روی ایزوگام وجود دارد. 

هلدینگ آرک گستر ارائه دهنده مناسب ترین قیمت ایزوگام با ضمانت نامه رسمی در ایران می باشد.

 

 

نظرات

نظر بگذارید

بالا