آسفالت به اندودی اطلاق می گردد که رنگ تیره و ماهیت چسبنده ای داشته است از این رو می توان آن را به عنوان یک عایق رطوبتی خوب استفاده کرد.
انواع آسفالت
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

معرفی انواع آسفالت

سعید قوتی سه شنبه 08 تیر 1400 0 نظر

به بیان دیگر می توان گفت که آسفالت از مصالح سنگی با دانه بندی پیوسته و یک ماده چسبنده که معمولا قیر است تولید می گردد. این اندود بر اساس نوع کاربردی که دارد به شکل متفاوتی تولید می شود. به صورت کلی انواع آسفالت را می توان در 3 دسته گرم، سرد و حفاظتی تقسیم بندی کرد. زیر سازی و اجرای آسفالت می بایست توسط اکیپ های مختلف دستی و ماشین آلات اتوماتیک اجرا گردد.

 در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

  خدمات اسفالت

نمونه ای از اجرای آسفالت توسط شرکت آرک گستر

 

 

انواع آسفالت

نوع لایه پوششی بر سطح معابر را می توان به سادگی با توجه به حجم ترافیکی که در آن معبر طی 24 ساعت شبانه روز انجام می گیرد و نوع خاک آن انتخاب کرد. اما گاها انتخاب روکش آسفالت تا حدی ممکن است پیچیده باشد که می بایست آن را با توجه به تحقیقات و پژوهش های سنگین صورت گرفته انتخاب نمود. همان گونه که در ابتدا گفته شد اندود آسفالت بر اساس اختلاط و کاربری آن به چند دسته مختلف گرم، سرد و حفاظتی تقسیم بندی می شود که در این بخش به شرح هر کدام از آنها خواهیم پرداخت:

 

 

  انواع آسفالت

 

 

 

آسفالت گرم:

یکی از انواع آسفالت نوع گرم آن است و به دسته ای از اندود ها گفته می شود که به صورت گرم با قیر مخلوط می شود و برای پخش و متراکم سازی آن نیز باید به شکل گرم مورد استفاده قرار گیرد. این نوع از آسفالت ها یکی از پرکاربردترین و آشناترین انواع اندود مصرفی برای آسفالت سازی معابر و راه ها است. اصولا 90 درصد این اندود را مصالح سنگی تشکیل می دهد، از این رو می توان گفت که مصالح سنگی موجود در این اندود می تواند تاثیر بسزایی در کیفیت آسفالت گرم مورد نظر داشته باشد.

 

در واقع می توان گفت که این اندود از چند متریال مختلف نظیر مصالح سنگی با کیفیت بالا همچون شن و ماسه در ترکیب با انواع قیر تولید می شود. شایان ذکر است که آسفالت گرم بر اساس نوع قیر مصرفی در دمایی بین 105 تا 163 درجه سانتیگراد در کارخانه ها تولید می شوند و برای پوشش دهی سطح مورد نظر فرستاده می شوند. این اندود به شکل یک خمیر داغ روی ناحیه مورد نظر کشیده می شود و با استفاده از دستگاه های مخصوصی کوبیده و فشرده می شوند. هنگامی که این خمیر سرد شود به شکل جامد و بسیار مقاوم در خواهد آمد.

این نوع از آسفالت را می توان در قسمت های مختلفی به کار برد. در واقع این اندود را می توان در کف معابر، کف سازی فرودگاه ها و پشت بام برخی از سازه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. حال در این میان بین انواع آسفالت های گرم، برترین نوع از نظر مقاومت و دوام، بتن آسفالتی است. بتن آسفالتی از ترکیب سنگ های مرغوب و شکسته شده و قیر خالص به دست می آید. شایان ذکر است که بتن آسفالتی را می توان در تمام کاربرد ها مثل روسازی راه ها و باند فرودگاه مورد استفاده قرار داد چرا که در برابر شرایط بد جوی و یا ترافیک بالا دوام بیشتری خواهد داشت.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

  انواع آسفالت

 

 

همان گونه که گفته شد در ترکیبات اندود آسفالت گرم نوع بتن آسفالتی جزو یکی از مرغوب ترین و ممتازترین انواع آن است. جالب است بدانید که این محصول از ترکیب مصالح سنگی مرغوب و شکسته با دانه بندی منظم و ترکیب با نوع خاصی از قیر تولید می شود که کنترل و نظارت دقیق در تمام مراحل بر روی آن اعمال شده است. بتن آسفالتی را می توان در تمامی لایه های متعدد رو سازی راه و در هر نوع شرایط جوی و ترافیکی بدون محدودیت خاصی اجرا نمود. این در حالی است که در شرایط مشابه، کاربرد سایر آسفالت های گرم با دانه بندی گسسته محدودیت های بسیار زیادی دارد.

 

انواع آسفالت گرم و اندود بتنی مورد استفاده در راه سازی ها در لایه روسازی به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند که از جمله آن شامل:

  1. آسفالت لایه ای رویه ( توپکا)
  2. آسفالت لایه ای آستر
  3. آسفالت لایه ای قیری
  4. آسفالت لایه ای ماکادام نفوذی

 

 

  انواع آسفالت

 

 

 

آسفالت حفاظتی:

این نوع از اندود ها نیز همچون آسفالت گرم متشکل از سنگ دانه های خرد شده با نوع خاصی از قیر است که تفاوت میان آن با آسفالت گرم در اندازه سنگ دانه های موجود در آن است و هدف اصلی از ساخت این نوع از آسفالت تنها حفاظت از محدوده مورد نظر است. اصلی ترین کاربرد این آسفالت برای پوشش سطح پشت بام سازه ها به عنوان روکش برای ایزوگام و پیشگیری از آسیب رسیدن به آن یا معابری است که میزان بار مرده و زنده روی آن کمتر است. شایان ذکر است که میزان مقاومت این نوع از آسفالت زیاد نیست و درصد قیر موجود در آن بالاتر است.

 

توجه داشته باشید که این نوع از اندود آسفالتی برای این که بتواند مقاومت خوبی داشته باشد می بایست آن را با ضخامت حدود 5/2 سانتی متر اجرا کرد. انواع آسفالت های حفاظتی عبارتند از آسفالت یک لایه، آسفالت چند لایه، آسفالت سرد پیش اندود، آسفالت پریم کت، آسفالت تک کت، آسفالت سیل کت و آسفالت نوع ردمیکس که هر کدام بسته به نوع کاربرد در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

توزیع قیر در معابری که از جنس خاک، شن، آسفالت و بتن بوده است را که بی وقفه سنگ دانه ها بر روی آن پاشیده می شوند و یا این که عملیات قیر پاشی بدون سنگدانه یا بهره گیری از مخلوط های آسفالتی پیش ساخته از نوع دوغاب قیری یا میکرو سرفیسینگ، را در اصطلاح تخصصی آسفالت حفاظتی می نامند. توجه داشته باشید که ضخامت آسفالت میکروسرفیسینگ که برای رویه سازی مورد استفاده قرار می گیرد، حداکثر 12 میلی متر در 2 لایه مختلف است.همچنین این اندود به عنوان لایه سازه ای باربر رو سازی نمی تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

موضوع قابل ذکر این است که در این نوع از انواع آسفالت می بایست از قیر های محلول، قیر آبه ها و یا قیر های خالص که میزان کند روانی آن پایین است بهره گیری خواهد شد. جالب توجه است که آسفالت های حفاظتی برای غیر قابل نفوذ شدن بستر معابر، بالا بردن میزان مقاومت سایشی و لغزشی راه ها و نیز بهسازی موقت رویه های موجود آسفالتی و بتنی مورد بهره برداری قرار می گیرد. مهم ترین مزیت این نوع از رویه سازی مقرون به صرفه بودن آن است چرا که برای اجرا نیاز به استفاده از تجهیزات آسفالتی در مقایسه با آسفالت گرم ندارد. همین موضوع سبب شده تا از این آسفالت به عنوان یک رویه سازی مقاوم در بخش های مختلف استفاده شود.

 

 

  انواع آسفالت

 

 

 

آسفالت سرد:

 

در واقع ترکیبی از امولسیون قیر با متریال های سنگی است که در اصطلاح تخصصی به آن Cold Mix اطلاق می گردد. نکته قابل توجه در تولید این نوع از اندود آسفالتی این است که آن را در دمای محیط تولید می کنند و قابلیت اجرا را در دمای محیط برای پیمانکار فراهم می آورد. در برخی از انواع آن ممکن است تولید کنندگان بر حسب ضرورت قیر مورد نظر را گرم کنند، اما سایر متریال های ترکیبی با آن بدون گرم شدن با قیر مخلوط می شود.

 

این نوع از انواع آسفالت را می توان از ترکیب سنگ دانه ها با قیر آبه ها و یا قیر های محلول تولید کرد که هنگام ترکیب آن با قیر آبه می بایست ابتدا سنگ دانه ها را تا حدی مرطوب نگه داشت اما برای ترکیب مصالح سنگی با قیر های محلول مصلح سنگی موجود در آن می بایست کاملا خشک باشند. مخلوط آسفالت سرد که با استفاده از قیر های محلول با غلظت بالا همچون MC-3000 و SC-3000 تولید می شوند، عموما می بایست همچون آسفالت گرم در درجه حرارت بالا تر از 95 درجه سانتی گراد با قیر مورد نظر ترکیب گردد و باید در همین دما نیز پخش و متراکم سازی شود.

 

یکی از مهم ترین مزایایی که موجب شده از این نوع آسفالت در جاهای مختلفی استفاده شود حمل راحت آن است چرا که این اندود را می توان در مسافت های بالا حمل کرده و سپس آن را پخش کرد و یا این که آن را در کارگاه ها انبار نمود و پس از گذشت مدتی مورد استفاده قرار داد. توجه داشته باشید که از این نوع اندود می توان در اکثر لایه های روسازی استفاده کرد اما مشروط بر این که همه ضوابط و معیار های طراحی و محدودیت ترافیکی مسیر رعایت شده باشد.

 

پیمانکارانی که عملیات اجرای آسفالت کشی معابر و خیابان ها را انجام می دهند در صورتی که میزان بار مرده و زنده راه پایین باشد یا در اصطلاح ترافیک معبر سبک باشد، می توانند از آسفالت سرد به عنوان یک لایه پوششی رویه، آستر و اساس قیری استفاده کنند اما در صورتی که ترافیک معبر سنگین و خیلی سنگین باشد بهتر است که این اندود را به عنوان لایه اساس و اندود نفوذی مورد استفاده قرار دهند.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید. یا به لینک های مناسب ترین قیمت آسفالت و مناسب ترین قیمت ایزوگام مراجعه کنید.


نظرات

نظر بگذارید

بالا