خرابی ایزوگام
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

خرابی ایزوگام

سعید قوتی شنبه 12 تیر 1400 0 نظر

 

این نوع پوشش بسیار مقاوم بوده و می تواند از نقاط مختلف ساختمان در برابر عوامل مختلف آسیب رسان محافظت نماید. شرکت های تولیدی این نوع عایق را با استفاده از مواد اولیه مختلفی همچون قیر والیاف تهیه نموده و به سطح بازار عرضه می نمایند. ما دراین مقاله قصد داریم تا به بررسی ویژگی های ایزوگام پرداخته و اطلاعات مفیدی را دراختیار شما قرار دهیم بنابراین توصیه داریم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را همراهی کنید.

ایزوگام چیست ؟

درگام اول برای پاسخ به این پرسش که چه چیزی ایزوگام را خراب می کند باید با ایزوگام و انواع مختلف آن آشنا شوید زیرا این مجموعه اطلاعات به شما کمک می کنند تا با اگاهی بیشتری خرید خود را انجام داده و بهترین ها را برای خود رقم بزنید. همان گونه که بیان شد عوامل مختلفی همچون رطوبت و باران ممکن است سقف ، دیوار یا کف را مورد آسیب قرار داده و شما را با مشکلات متعددی مواجه سازند. در چنین شرایطی با استفاده ازعایق رطوبتی ایزوگام می توان از بروز چنین مواردی جلوگیری نمود. ایزوگام در واقع نوعی پوشش با مقاومت بالا می باشد که با استفاده از قیر و الیاف تهیه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق را می توان بر روی سطوحی همچون پی ، دیواره ، کف و بام چسباند تا از این طریق از نفوذ هرگونه رطوبت و آب جلوگیری نمود.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

مواد اولیه مورد استفاده برای تولید ایزوگام 

برای تولید ایزوگام از مواد اولیه خاصی استفاده می شود که دراین بخش قصد داریم تا به بیان این موارد بپردازیم. این مواد به شرح زیر می باشند. 

- 60 الی 70 درصد قیر صنعتی 

- مواد پلیمری مختلف همچون اتکتیک پلی پروپلین 

- یک لایه تیشو یا الیاف پشم شیشه 

- یک لایه پلی استر سوزنی 

- فویل آلومینیومی  

- باند و چسب 

- فویل پلی اتیلن

 

 

 

  خرابی ایزوگام

 

 

 

ایزوگام استاندارد و ویژگی های آن 

درحال حاضر در سطح بازار می توان نمونه های مختلفی از ایزوگام را مشاهده نمود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. یک ایزوگام استاندارد باید از ضخامت کافی برخوردار بوده و بتواند در برابر رطوبت و آب از خود مقاومت بالایی را نشان دهد. شما بر روی ایزوگام های استاندارد نشانه هایی     می توانید مشاهده کنید که این نشانه ها در برگیرنده ویژگی های مختلفی از عایق همچون نوع ، تاریخ تولید ، وزن و علامت استاندارد می باشند. حال ممکن است با این پرسش که چگونه می توان ایزوگام مرغوب و استاندارد را شناسایی نمود مواجه شوید که در ادامه به بیان مواردی می پردازیم که در این مسیر کمک کننده می باشند.

 - برچسب های درج شده روی عایق های استاندارد باید حاوی اطلاعات مهمی از جمله مشخصات تولید کننده ، تاریخ تولید ، علامت استاندارد و ... باشند

- در ایزوگام های غیر استاندارد به طور معمول از پودرهای معدنی یا غیر پلیمری استفاده می شود که این مورد کاملا عکس ایزوگام های استاندارد می باشد زیرا ایزوگام مرغوب از قیرهایی با کیفیت بالا تولید شده است. استفاده از مواد پلیمری نامرغوب در تولید این نوع عایق رطوبتی موجب می شود تا عایق بوی نامطبوعی داشته باشد بنابراین از این طریق می توانید به راحتی استاندارد نبودن آن را تشخیص دهید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

خرید ایزوگام استاندارد 

امروزه مراکز بسیاری در راستای فروش و عرضه ایزوگام فعالیت دارند که هر کدام خدمات متنوعی را برای مشتریان خود در نظر گرفته اند. لازم است بدانید تمامی این مراکز از اعتبار کافی برخوردار نبوده و ممکن است محصولات تقلبی و نامرغوبی را به جای کالای استاندارد به شما بفروشند. براساس مطالبی که بیان شد لازم است ابتدا نسبت به ایزوگام موردنیاز خود اطلاعات موردنیاز را جمع آوری نموده سپس اقدام به خرید کنید. همچنین انتخاب یک مرکز معتبر از جمله مواردی به شمار می رود که ضرورت داشته و باید مورد توجه قرار گیرد. فروشگاهی که از آن ایزوگام های موردنیاز خود را تهیه می نمایید باید تمامی مشاوره های لازم را به درستی ارائه داده و به شما این اطمینان خاطر را بدهد که محصولات وی کاملا باکیفیت می باشند. 

انواع مختلف ایزوگام 

ایزوگام را معمولا براساس ماده تشکیل دهنده آن تقسیم بندی می نمایند که به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود. 

- ایزوگام پلیمری 

 - ایزوگام دمیده 

ایزوگام پلیمری چیست ؟

برخی ممکن است با این پرسش که ایزوگام پلیمری به چه صورت بوده و چه ویژگی هایی دارد مواجه شوند که برای پاسخ به این پرسش باید گفت که این نوع ایزوگام کیفیت بسیار بالایی داشته و برای تولید آن از قیرخالص استفاده می شود. میزان قیر مصرفی برای این محصول حدود 60 الی 70 درصد     می باشد که این مقدار قیر موجب شده است تا ایزوگام پلیمری کیفیت بالاتری نسبت به نوع دمیده داشته باشد. برای تولید این نوع عایق ابتدا تمامی مواد اولیه در میکسرهای مخصوص میکس شده سپس پخته  می شوند. خروجی این میکسرها مایعی با نام ایزوگام پلیمری می باشد که در حال حاضر به طور گسترده ای در سراسر دنیا رواج یافته است.

 

 

  خرابی ایزوگام

 

 

 

ایزوگام دمیده چیست ؟

دومین ایزوگامی که در بخش های قبل به آن اشاره شد ایزوگام دمیده نام داشت. برای تولید این نوع پوشش رطوبتی از عنصری با نام قیر دمیده استفاده می شود که توسط فرآیند مخصوصی تولید می شود. لازم است بدانید قیر دمیده نسبت به قیرهای خالص مقاومت کمتری داشته و میزان نفوذ پایین تری دارد. برای تولید این ایزوگام از قیر دمیده ، تیشو ، فویل های آلومینیوم و ... استفاده می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

ایزوگام چگونه خراب می شود ؟

در بخش های قبل با ایزوگام ، انواع مختلف آن و ویژگی های بارز این عایق رطوبتی آشنا شدید. تمامی مطالبی که در قسمت های قبل بیان شدند به شما کمک می کنند تا با دید بهتری خریدهای خود را از مراکز عرضه و فروش عایق های رطوبتی انجام داده و شرایط بهتری را برای خود فراهم سازید. حال قصد داریم تا به بیان نکاتی بپردازیم که ممکن است موجب بروز خرابی در عایق شده و شما را با مشکلات متعددی مواجه سازند. همان گونه که می دانید این نوع عایق را به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می دهند و برخلاف عایق هایی همچون قیرگونی روی آن ها را با قیر نمی پوشانند. عدم دقت در اجرا و استفاده نادرست می تواند سبب بروز خرابی در ایزوگام شده و شما را متحمل ضررهای متعددی نماید. 

انواع خرابی در ایزوگام 

خرابی هایی که در ایزوگام بروز می یابند شامل موارد زیر می شوند.

- جدا شدن ایزوگام از سطح موردنظر 

- پاره شدن عایق 

- طبله شدن عایق 

- ترک برداشتن و سوراخ شدن

 

راه های مراقبت از ایزوگام برای جلوگیری از خرابی 

جلوگیری از خراب شدن ایزوگام نیاز به رعایت مجموعه نکات مهمی دارد که در ادامه به بیان این نکات می پردازیم. 

 - از وارد شدن هرگونه ضربه و برخورد اجسام تیز و برنده به ایزوگام جلوگیری کنید زیرا این موارد به راحتی می توانند موجب خرابی شوند. چنین مواردی ممکن است زمانی رخ دهند که قصد جا به جایی کولر یا اجسام دیگر روی بام رخ داده و به شما ضرر بزنند. 

- به هیچ عنوان در سطح پشت بام با کفش هایی که میخ دار بوده یا ضخیم می باشند راه نروید

- از ریخته شدن مواد شیمیایی و اسیدی بر روی پشت بام جلوگیری کنید

- از ماندن برف و باران برای مدت های طولانی روی ایزوگام جلوگیری کنید. لازم است بدانید در صورت شیب بندی درست پشت بام به هیچ عنوان برف و باران روی سطح بام جمع نخواهند شد

- از قرار دادن اجسام سنگین به طور مستقیم روی ایزوگام پرهیز کنید 

- در صورت جدا شدن بخشی از ایزوگام از سطح بام حتما در سریع ترین زمان ممکن عایق را ترمیم کنید.

 

 

  خرابی ایزوگام

 

 

روش های ترمیم ایزوگام پس از خرابی 

روش های مختلفی برای ترمیم ایزوگام وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به چسباندن قطعه ای ایزوگام بر روی عایق خراب شده ، جدا نمودن عایق های آسیب دیده و جایگزین نمودن ایزوگام جدید و تعویض کامل عایق های بام اشاره نمود که هر کدام به نحوی در این راستا می توانند به شما کمک کنند. لازم است بدانید ایزوگام ها بسته به نوع و کیفیت عمرخاص خود را دارند و پس از پایان عمر مفید خود نیاز به تعویض دارند. در چنین شرایطی توصیه داریم حتما برای تعویض و تهیه این نوع عایق از فروشگاه هایی خرید خود را انجام دهید که کاملا معتبر بوده و محصولات آن ها دارای کیفیت بالا و قیمت متعارفی می باشند.

سخن آخر 

به عنوان سخن آخر لازم است بدانید انجام بررسی های لازم می تواند به شما کمک کند تا به راحتی مورد سودجویی افراد کلاهبردار قرار نگرفته و خرید بهتری را تجربه کنید بنابراین بهتر است در این زمینه دقت بالایی را به کار گیرید. رعایت تمامی نکات بیان شده در راستای جلوگیری از خرابی ایزوگام نیز ضروری بوده و می تواند به شما کمک های شایانی نماید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید یا به لینک مناسب ترین قیمت خرید ایزوگام در تهران و کرج  مراجعه کنید.

نظرات

نظر بگذارید

بالا