هدف از ارائه این مقاله بررسی ویژگی های بارز ایزوگام پلیمری می باشد تا از این طریق بتوانید با نمونه های مختلف آن آشنا شده.
ایزوگام پلیمری
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

ایزوگام پلیمری چیست

سعید قوتی سه شنبه 08 تیر 1400 0 نظر

ایزوگام از جمله عایق هایی به شمار می رود که درحال حاضر در ساخت و ساز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. علت این امر را می توان مزیت های بی نظیر این عایق دانست که  می تواند به خوبی محیط بام های شما را پوشش دهد. برخی ممکن است با این پرسش که ایزوگام پلیمری به صورت می باشد یا چه ویژگی هایی دارد مواجه باشند که درادامه قصد داریم تا به پاسخ به این پرسش ها پرداخته و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم بنابراین توصیه داریم برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا تا انتها ما را همراهی نمایید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

ایزوگام چیست ؟

درگام اول لازم است با ایزوگام و کاربردهای آشنا شوید تا با دید بهتری بتوانید اطلاعات لازم درباره ایزوگام پلیمری را دریافت کنید. ایزوگام در واقع نوعی پوشش کاملا مقاوم می باشد که شرکت های تولید کننده این نوع پوشش را با استفاده از قیر و الیاف مقاوم تولید و به بازار عرضه می نمایند.

 

برای استفاده ازاین عایق لازم است ایزوگام را به واسطه گرما دادن بر سطح بام خود بپوشانید. لازم است بدانید از ایزوگام برای پوشش دادن محیط هایی همچون دیواره ، کف و استخرها نیز استفاده می شود تا به این طریق از نفوذ رطوبت و آب جلوگیری شود. در حال حاضر انواع مختلفی از ایزوگام تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام کیفیت خاص خود را دارند اما لازم است بدانید یک عایق باکیفیت می تواند تا 15 سال از بستربام و دیگر محیط های شما محافظت کند. 

 

 

  ایزوگام پلیمری

 

مواد اولیه تولید ایزوگام

برای تولید ایزوگام از جمله ایزوگام پلیمری از مواد اولیه خاصی استفاده می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود که هر کدام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند.

- قیر صنعتی 

- تیشوی نخ دار یا پشم شیشه 

- اتکتیک پلی پروپلین 

- پلی استر سوزنی 

- پودر تالک 

- فویل پلی اتیلن

- فویل آلومینیومی 

- باند و چسب

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

انواع مختلف ایزوگام 

به طور معمول می توان دو نوع ایزوگام را در بازار مشاهده نمود که این دو نوع ایزوگام های تک لایه و دولایه را شامل می شوند که هر کدام ویژگی های خود را دارند. لازم است بدانید تفاوت این دو نوع ایزوگام در میزان ضخامت آن ها می باشد.

 

ایزوگام دو لایه مناسب است یا تک لایه ؟

در راستای مطالبی که در بخش های قبلی بیان شد برخی ممکن است با پرسش که ایزوگام تک لایه مناسب تر است یا دو لایه مواجه باشند که در پاسخ به این پرسش باید گفت که این موارد بستگی به نوع استفاده شما دارد. اگر قصد دارید تا از ایزوگام پلیمری یا دیگر انواع موجود برای پوشش بام استفاده کنید بهتر است از ایزوگام های دو لایه استفاده کنید زیرا این نوع از ایزوگام دارای نوعی روکش آلومینیومی می باشد که مقاومت بالایی در برابرعواملی همچون تابش مستقیم نور آفتاب دارد. بهترین گزینه برای پوشش محیط هایی همچون دیواره یا کف ایزوگام های ساده یا تک لایه می باشد که قیمت مناسب تری نیز دارند.

 

 

  ایزوگام پلیمری

 

 

 

ایزوگام پلیمری چیست ؟

حال که با ایزوگام و انواع آن آشنا شدید قصد داریم تا به بیان و معرفی ایزوگام پلیمری بپردازیم. این نوع ایزوگام را بهترین نوع عایق های موجود می دانند زیرا برای تولید آن از 60 الی 70 درصد قیر استفاده شده است. این میزان قیر می تواند موجب افزایش سطح انعطاف پذیری و استحکام ایزوگام شده و شرایط بهتری را برای شما رقم بزند. برای ساخت ایزوگام پلیمری مواد اولیه فوق العاده با کیفیتی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام اهمیت خاص خود را دارند. درحال حاضر برندها و شرکت های مختلفی در زمینه ولید این نوع ایزوگام فعالیت دارند اما باید بدانید تمامی این برندها از کیفیت مناسبی برخوردار نبوده و نمی توانند نیازهای شما را به خوبی برطرف کنند بنابراین بهتر است درانتخاب این شرکت های تولیدی دقت عمل بالایی را به کار گیرید. 

 

مواد اولیه تولید ایزوگام پلیمری 

علاوه بر مواردی که به عنوان مواد اولیه ایزوگام بیان شد، ایزوگام پلیمری دارای مواد اولیه دیگری نیز می باشد که این مواد شامل قیر پالایشگاهی ، مواد افزودنی پلیمری ، و نایلکس می شوند. لازم است بدانیسد تمامی موادی که برای تولید ایزوگام پلیمری مورد استفاده قرار می گیرند بسیار باکیفیت بوده و ویژگی های منحصر به فردی همچون ماندگار و استحکام بالا را دارند. استفاده از این مواد سبب می شود تا ایزوگام دارای نفوذپذیری و چسبندگی بالایی بوده و به راحتی به تمامی سطوح موردنظر شما بچسبد .

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

بهترین تولید کننده ایزوگام پلیمری 

همان گونه که در بخش های قبل بیان شد اموزه در سطح بازار تولید کننده های مختلفی در زمینه تولید و عرضه ایزوگام پلیمری فعالیت دارند که هرکدام شرایط خاص خود را داشته و خدمات منحصر به فردی را برای مشتریانشان در نظر گرفته اند. برای انتخاب یک شرکت تولید مناسب لازم است ابتدا سوابق شرکت را در نظرگرفته و مشاوره های موردنیاز را دریافت کنید. این مشاوره ها می تواند به شما در انتخاب یک محصول مناسب نیز کمک های شایانی نماید. اعتبار بالا ، عرضه محصول باکیفیت و پشتیبانی از مشتری از مهم ترین ویژگی های بهترین برندهای تولید کننده ایزوگام پلیمری و دیگر انواع عایق می باشند. 

 

ویژگی های ایزوگام 4 میل 

ایزوگام 4 میل یکی از نمونه های ایزوگام می باشد که دارای 4 میل ضخامت بوده که از آن می توان برای پوشش مناطقی همچون بام ، دیوار و سقف اشاره نمود. این نوع ایزوگام ویژگی های خاص خود را دارد که درحال حاضر نیز شرکت های بسیاری در زمینه تولید و عرضه آن فعالیت دارند. در صورتی که در تولید ایزوگام 4 میل تمامی استانداردهای لازم رعایت گردد شما می توانید مقاومت بالایی را از عایق مشاهده کنید زیرا این نوع ایزوگام ها می توانند در برابر عواملی همچون نفوذ آب و رظوبت از خود مقاومت بالایی را نشان داده و از محیط شما به خوبی محافت کنند. علاوه بر مواردی که بیان شد این نوع ایزوگام به دلیل دارا بودن لایه های آلومینیومی می تواند از نفوذ گرما به داخل جلوگیری نموده و شرایط مناسبی را برای شما فراهم سازد.

 

ایزوگام نوع A پلیمری 

دومین ایزوگام پلیمری که قصد داریم تا به بیان ویژگی های آن بپردازیم ایزوگام نوع A  می باشد که دارای کیفیت بالاتری بوده و مواد اولیه تولیدی آن نیز مرغوبیت بیشتری دارند. این نوع ایزوگام مقاومت بیشتری را می تواند از خود نشان دهد و برای ساخت آن از تیشو و الیاف درجه یک و باکیفیت استفاده می شود. از مهم ترین ویژگی های این نوع ایزوگام پلیمری می توان ماندگاری بالا اشاره نمود که سبب گریده تا به عنوان بهترین گزینه برای مناطق سردسیری شناخته شود. در حال حاضر کشورهای بسیاری متقاضی خرید ایزوگام پلیمری می باشند زیرا برای صادرات بسیار مناسب بوده و کیفیت بالایی دارد.

 

 

  ایزوگام پلیمری

 

 

 

نحوه تولید ایزوگام پلیمری 

برای تولید ایزوگام پلیمری مواد اولیه ای در بخش های قبل به آن ها اشاره شد به صورت چند لایه در کنار هم قرار می گیرند که در نهایت ماده ای را تولید می کنند که این ماده برای تولید ایزوگام پلیمری مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر مواردی که بیان شد هر شرکت تولیدی برای ساخت این نوع ایزوگام روند خاص خود داشته و این مراحل را دنبال می کند تا بتواند کالایی کاملا باکیفیت و مناسب با مناطق مختلف را تولید و به بازار عرضه نماید.

 

بهترین نوع ایزوگام 

درحال حاضر می توان ایزوگام پلیمری را بهترین نوع ایزوگام موجود در بازار دانست زیرا در تولید آن نوعی پلیمر اصلاح کننده به کار می رود که این نوع پلیمرها می توانند تمامی نواقص انواع دیگر ایزوگام ها را برطرف کنند. لازم است بدانید خرید ایزوگامی که کیفیت مناسبی ندارد چیزی جز بروز خسارات متعدد برای شما سودی به همراه نخواهد داشت بنابراین بهتر است در خرید خود دقت نموده و از مشاوره هایی که مراکز فروش ایزوگام در اختیار مشتریان خود قرار می دهند نهایت استفاده را ببرید.

 

قیمت انواع مختلف ایزوگام 

همان گونه که می دانید همه افراد جامعه به دنبل تهیه ایزوگام با قیمت متعارف می باشند اما لازم است بدانید قیمت ایزوگام به عوامل مختلفی همچون نوع ، کیفیت و برند تولیدی آن بستگی دارد. هرچه ایزوگام کیفیت بالاتری داشته باشد شما متحمل هزینه بالاتری خواهید شد اما باید بدانید درمقابل خرید ایزوگام های باکیفیتی همچون ایزوگام پلیمری مزیت های بی شماری برای شما به همراه دارد.

 

سخن آخر

به عنوان سخن آخر باید بگوییم که برای انتخاب و خرید ایزوگام پلیمری بهتر است قبل از هر چیزی نسبت به تمامی ویژگی های این نوع ایزوگام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده و حین خرید از این مجموعه اطلاعات خود استفاده کنید. از فروشگاه موردنیاز بخواهید مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار داده و به شما این اطمینان خاطر را بدهد ایزوگام خریداری شده کاملا باکیفیت و تضمین شده می باشد. 

 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

نظرات

نظر بگذارید

بالا