نحوه اجرای ایزوگام از جمله ابهاماتی به شمار می رود که برخی از افراد جامعه با آن مواجه می باشند. آرک گستر؛ ارائه دهنده مناسب ترین قیمت ایزوگام
 اجرای ایزوگام به صورت کاملا ایمن و مطمئن
امتیاز دهید:
امتیاز شما به این مقاله:
امتیاز کل:

اجرای ایزوگام ایمن

سعید قوتی دوشنبه 07 تیر 1400 0 نظر

امروزه ایزوگام به عنوان یک عایق مطمئن و ماندگار شناخته می شود زیرا استفاده از آن راحت تر بوده و ماندگاری بالاتری دارد. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی هر آنچه که لازم است درباره ایزوگام بدانید پرداخته و از این طریق اطلاعات مورد نیازتان را به شما منتقل نماییم. ایزوگام در واقع نوعی عایق یا پوشش برای محافظت از بام ، سقف ، دیوار یا کف می باشد تا از نفوذ رطوبت و آب جلوگیری شود. لازم است بدانید در صورت انتخاب یک عایق مناسب می توانید از نفوذ گرما به محیط  نیز جلوگیری نموده و شرایط مناسبی را برای خود رقم بزنید. در ادامه به بیان 0 تا 100 نحوه اجرای ایزوگام می پردازیم بنابراین توصیه داریم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را همراهی کنید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

اجرای ایزوگام چه کاربردی دارد ؟

ایزوگام در واقع محصولی برای عایق بندی بام ، سقف و یا کف می باشد که در حال حاضر توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی ممکن است عایق رطوبتی را همان ایزوگام بدانند اما باید بدانید عایق رطوبتی انواع مختلفی داشته و تنها در ایزوگام خلاصه نمی شود و این نوع پوشش تنها یکی از انواع مختلف عایق های رطوبتی موجود می باشد. برای اجرای ایزوگام باید به اعمال گرما و حرارت بر روی سطح آن پرداخت. این گرما موجب می شود تا عایق به طور کامل به سطوح مورد نظر شما چسبیده و ماندگاری بالاتری داشته بنابراین بهتر است برای اجرای ایزوگام از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تخصص داشته و می توانند تمامی نکات لازم را پیاده سازی کنند. برای ایزوگام ویژگی های بارز بسیاری بیان شده است که در ادامه به بیان این مزیت ها و ویژگی ها می پردازیم.

 

ساختار ایزوگام 

در راستای بیان نحوه اجرای ایزوگام باید بدانید ایزوگام دارای قدمتی در حدود 40 سال می باشد که برای ساختار آن لایه های مختلفی در نظر گرفته شده است. این ساختار شامل  یک لایه تیشو یا الیاف شیشه و یک لایه پلی استر که با استفاده از قیر پوشانده شده است می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. از مهم ترین کاربردهای ایزوگام می توان به آب بندی قسمت های مختلف ساختمان اشاره نمود که اهمیت بسیاری در عدم نفوذ رطوبت و آب به داخل دارد. 

 

اجرای ایزوگام و استفاده از آن ابتدا در کشور ایتالیا انجام شد و پس از مدتی توسط متخصصین ایرانی الگوبرداری شد. این محصول را نوعی فراورده نفتی می دانند که طی یک مجموعه فرآیندهای صنعتی تولید و به بازار عرضه می گردد. لازم است بدانید پایه های بهره مندی از این فناوری نوین برخورداری از دانش و تجربه بالا می باشد زیرا در صورت عدم تخصص و تجربه نمی توان در این مسیر پیشرفت نمود. انواع مختلف ایزوگام را می توان در سطح بازار مشاهده نمود اما تمامی این نمونه ها کیفیت بالایی نداشته و نمی توانند ماندگاری و ایمنی بالایی را برای شما به ارمغان آورند بنابراین لازم است در انتخاب ایزوگام و شرکت تولید کننده آن دقت عمل بالایی را به کار گیرید. 

 

 

   اجرای ایزوگام به صورت کاملا ایمن و مطمئن

 

 

مهم ترین مزیت های اجرای ایزوگام 

در بخش های قبل بیان نمودیم که اجرای ایزوگام مزیت های بسیاری برای شما به دنبال دارد که در این بخش قصد داریم تا به بیان این مزیت ها پرداخته و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. از مهم ترین مزیت های استفاده از این محصول تولید داخلی آن با استفاده از فرآورده های بومی می باشد که تاثیرات بسیار زیادی در کاهش قیمت آن داشته و می تواند شما را متحمل هزینه های کمتری نماید. اجرای ایزوگام نسبت به سایر عایق های رطوبتی همچون قیر اقتصادی تر بوده و ماندگاری بالاتری نیز دارد. این عایق رطوبتی از نفوذ گرما ، رطوبت و نم به داخل جلوگیری نموده و از سقف ، دیوار و یا کف ساختمان های شما به خوبی محافظت می نماید. میزان ماندگاری ایزوگام به کیفیت آن بستگی دارد اما به طور کلی می توان گفت که پس از اجرای ایزوگام می توانید 7 الی 15 سال از آن استفاده کنید.

 

عوامل موثر بر میزان کیفیت و قیمت ایزوگام 

عوامل مختلفی می توانند بر روی کیفیت و قیمت اجرای ایزوگام اثرگذار باشند که در این بخش قصد داریم تا به بیان این موارد بپردازیم. میزان کیفیت قیر ، کیفیت تیشو الیاف شیشه مورد استفاده ، میزان استاندارد بودن ، تک لایه یا دولایه بودن ، استفاده از پوشش های مختلف و بهره مندی از نیروهای کارآمد برای تولید و اجرای ایزوگام از جمله مواردی به شمار می روند که بر روی کیفیت و قیمت ایزوگام اثرگذار بوده و لازم است با دقت بالایی آن ها را مورد بررسی قرار داد. 

در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

علامت استاندارد چگونه موجب افزایش قیمت ایزوگام می شود ؟

برخی ممکن است با این پرسش که در راستای خرید و اجرای ایزوگام علامت درج شده بر روی محصول با عنوان علامت استاندارد چگونه موجب افزایش قیمت ایزوگام می شود مواجه شوند که برای پاسخ به این پرسش باید گفت که این علامت ها در واقع به عنوان نوعی ضمانت نامه و بیمه نامه شناخته می شوند و به شما این تضمین را می دهند که محصول خریداری شده کیفیت بالایی داشته و توسط یک برند معتبر تولید و عرضه شده است. محصولی که دارای علامت استاندارد باشد قیمت بالاتری نسبت محصولاتی دارد که فاقد علامت استاندارد بوده و شرکت تولید کننده آن ها را تضمین ننموده است. براساس تمامی مطالبی که در این بخش بیان شد ایزوگام استاندارد مراحل مختلفی همچون آزمایشگاه و اندازه گیری ضرایب پایداری را با کیفیت بسیار بالایی طی نموده سپس مهر استاندارد را دریافت می نماید به همین دلیل قیمت بالاتری دارد.

 

 

   اجرای ایزوگام به صورت کاملا ایمن و مطمئن

 

 

ویژگی های بارز ایزوگام 

شما با اجرای ایزوگام می توانید از تمامی مزیت هایی که در ادامه بیان می شوند بهره مند شده و   بهترین ها را برای خود فراهم سازید. 

- اجرای ایزوگام نسبت به سایر عایق های رطوبتی آسان تر بوده و به راحتی می توانید به آن دسترسی یابید 

- ایزوگام دارای تاییدیه موسسه های تحقیقاتی می باشد 

- یک عایق کاملا مناسب برای سطوح مختلف ساختمان می باشد 

- ایزوگام نیاز به برف روبی در فصول سرد سال را ندارد 

- ایزوگام مقاومت بالاتری نسبت به سایر عایق های رطوبتی در مقابل گرما ، سرما و رطوبت دارد 

- اجرای ایزوگام موجب بروز آلودگی هوا نخواهد شد 

- مقاومت بالایی نسبت به عایق های دیگر در برابر اسیدها و اشعه های مختلف دارد 

- تنوع بسیار بالایی داشته و در رنگ ها ، سایزها و ضخامت های مختلفی تولید و به بازار عرضه می گردد

- ایزوگام وزن کمی داشته و همین مسئله موجب سبک شدن سقف و جلوگیری از بروز خسارات می شود

- به دلیل عدم واردات مواد اولیه قیمت پایین تری دارد 

- نسبت به سایر عایق ها انعطاف پذیری بیشتری دارد 

- تاب کششی بالایی داشته و این امر موجب عدم شکنندگی آن می گردد 

- دارای لایه پلی استر بوده و مقاومت بالایی در برابر انبساط و انقباض ساختمان دارد 

 وسایل مورد نیاز برای اجرای ایزوگام 

از مهم ترین وسایلی که برای اجرای ایزوگام مورد نیاز می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند. 

- مشعل شعله پخش کن 

- ماله بند کشی 

- تیزبر یا تیغه برای برش ایزوگام 

- دستکش نسوز برزنتی 

- کفش چرم ساق بلند 

- گاز مایع یا کپسول 

- فندک جرقه ای 

 

 

   اجرای ایزوگام به صورت کاملا ایمن و مطمئن

 

 

چه فصلی برای اجرای ایزوگام مناسب است ؟

لازم است بدانید اجرای ایزوگام را باید در فصول خشک سال همچون تابستان انجام داد زیرا باران  می تواند اثرات مخرب بسیاری در این روند داشته باشد. در صورتی که این عمل را برای مناطقی انجام می دهید که پر باران هستند باید نسبت به خشک بودن سطح مورد نظر اطمینان یافته سپس عایق را بچسبانید. در صورتی که سطوح مرطوب باشند رطوبت یا آب جمع شده در زیر لایه بر اثر گرما تبخیر شده و از چسبیدن عایق جلوگیری می کند. این عدم چسبندگی موجب فاسد شده ایزوگام و بروز خسارات متعدد برای شما می گردد.

 

آرک گستر؛ ارائه دهنده مناسب ترین قیمت نصب ایزوگام در تهران و کرج. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره برای نصب ایزوگام با شماره 02146131126 تماس بگیرید.

 

نکات مهم برای اجرای ایزوگام 

برای اجرای ایزوگام از افرادی کمک بگیرید که مهارت و تجربه بالایی داشته باشند زیرا حدود 50 درصد کیفیت کار به میزان مهارت فرد نصاب بستگی دارد.  شیب بندی سطوح باید کاملا صحیح انجام شود تا از هرگونه تجمع آب در یک نقطه جلوگیری شود. نصاب باید به درستی بندکشی را انجام داده و محل هایی را که ایزوگام ها روی هم قرار می گیرند را به خوبی به یکدیگر بچسباند. نقاط انتهایی ایزوگام را باید با دقت بالایی مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که دمای هوا زیر 5+ درجه می باشد بهتر است اجرای ایزوگام را انجام ندهید. پس از پایان کار کیفیت را مورد آزمایش قرار دهید به این صورت که بر روی بام به مدت 24 ساعت آب قرار دهید تا از عدم بروز هرگونه نشت اطمینان یابید.

نظرات

نظر بگذارید

بالا